Як переконати близьку людину звернутися до психолога?

Як переконати близьку людину звернутися до психолога?

У ситуаціях, коли близька людина перебуває в пригніченому стані, в депресії, відчуває тривогу або стикається з іншими труднощами психічного здоров’я, ви можете зіткнутися з питанням як спонукати його / її звернутися до психолога.
Про це ми і хочемо вам сьогодні розповісти.

ВИСЛОВТЕ ПІДТРИМКУ

Людина може знати про те, що йому/їй потрібна допомога, але відмовлятися від походу до психолога через стигми, які існують в суспільстві, боячись осуду.

?Скажіть, що звертатися за допомогою до психолога нормально, скажіть, що будете підтримувати в процесі терапії.

«ДЕ» І «ЯК»

Розмова про психічне здоров’я вимагає емоційного та фізичного комфорту. Тому від того, “де” і “як” ви проведете цю бесіду, може залежати реакція людини на вашу пропозицію.
?Не починайте цю розмову перед іншими людьми або там, де інші можуть почути, так як це може викликати дискомфорт.
?Уникайте групових розмов
?Намагайтеся зробити розмову максимально приватною, доброзичливою і невимушеною.

БУДЬТЕ ГОТОВІ ДО ОПОРУ

Людина може не захотіти спробувати терапію, тому підготуйте аргументи. Ось кілька ідей:
?Нагадайте про те, наскільки значущі для вас ваші відносини.
Піднімаючи складну тему дуже важливо як ви почнете розмову.
Розкажіть людині яка вона для вас важлива, як ви її любите і чому. Скажіть людині, наскільки важливі для вас ваші відносини з нею. Уникайте ультиматуму, це може викликати емоційний стрес.
?Вкажіть людині на її позитивні якості.
Коли ви вказуєте на позитивні якості людини, вона буде мотивована вжити необхідних заходів для того щоб зміни складну ситуацію, що склалася.
?Поясніть конкретні області проблемної поведінки. Більшість людей, які відмовляються від терапії, можуть стверджувати, що у них немає проблем. Звертайте увагу на конкретні проблеми, не засуджуючи людину. Так ви можете допомогти зрозуміти необхідність звернення за професійною допомогою.

НЕ ВИМАГАЙТЕ НЕГАЙНОЇ ВІДПОВІДІ

Людина може бути здивована вашою розмовою і їй може знадобитися час, щоб обміркувати ваші слова.
?Вимога негайної відповіді часто призводить до захисту, який може змусити сказати «ні». Поважайте його/її процес прийняття рішень.
?Коли ви попросите подумати про це, домовтеся про терміни, протягом яких людина дасть вам відповідь. ( «Ти подумаєш про це? Давай повечеряємо в неділю ввечері і обговоримо це».)

ЗАПРОПОНУЙТЕ ДОПОМОГУ ІЗ ПОШУКОМ ФАХІВЦЯ

Також можна розглянути варіант онлайн-консультування.

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ПСИХОЛОГА САМІ

Підтримка може забирати багато внутрішніх ресурсів і впливати на ваш емоційний стан, тому вам також може знадобитися допомога фахівця. До того ж терапевт може навчити вас як надавати підтримку без шкоди для свого психічного здоров’я. Таким чином ви можете виступити прикладом для близької людини, що спонукає її так само звернутися до фахівця.

Для запису до психолога телефонуйте:
?068 66 98 600
067 109 58 31