2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

2 квітня – Всесвітній день інформування щодо проблем аутизму.
Перш за все, аутизм – не захворювання, а стан, з яким людина народжується.

Аутизм виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. Серед найголовніших симптомів називають:
 – складнощі в сфері соціальної взаємодії;
 – порушення у сфері вербальної і невербальної комунікації;
 – обмежений репертуар видів активності, інтересів та повторюваний репертуар поведінки.


У людей з аутизмом свій особливий світ та спосіб спілкування, не такий, як у всіх інших. Незважаючи на те, що вони дуже відрізняються своїм душевним світом від інших людей, вони здатні адаптовуватися в нашому світі і досягати успіхів!
Для людей з аутизмом вкрай важливий порядок в житті, послідовність, знання обстановки, якщо раптом щось змінюється, ці люди можуть серйозно страждати.

Діти і дорослі з аутизмом нерідко можуть створювати шедеври мистецтва, володіти феноменальною пам’яттю і показувати неймовірні результати в навчанні.Завдяки своїм особливостям люди з аутизмом можуть досконало вивчити якесь питання, вивчити іноземні мови, освоїти гру на музичних інструментах та інше.


Так, серед знаменитих людей, у яких так чи інакше спостерігалися ознаки аутизму, режисер Вуді Аллен, один із засновників компанії Microsoft Білл Гейтс, музикант Боб Ділан, письменниця Вірджинія Вульф, шістнадцятий президент Сполучених Штатів Авраам Лінкольн і художник Леонардо да Вінчі – автор знаменитого портрета «Мона Ліза».


Пропонуємо подвитися короткометражний мультфільм “Маленька каструлька Анатоля/La petite casserole d’Anatole”, в якому французькі мультиплікатори показали, що бути особливим – нормально, і яку важливу роль відігає підтримка.